Štanga.lt
Kultūrizmas, fitnesas, pratimai, dieta, papildai

 
 


Treniruotės

2013/01/09

Pratimų technika

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Stanga.lt
Žymos:, , ,
Nugaros apačios skausmas

Fizinis krūvis yra itin svarbus, kad palaikytumėte gerą sveikatą. Teisingas treniravimasis padaro jūsų kūną tvirtu, stipriu ir gerai atrodančiu. Labai svarbu, kad žmogus reguliariai sportuotų. Tik taip jis savo pastangų dėka gyvens ilgesnį ir sveikesnį gyvenimą.

Būtina atlikti fizinius pratimus taisyklingai. Kai atliekami pratimai korektiškai – treniravimasis tampa ypatingai naudingas kūnui. Fizinė veikla sustiprina, tonizuoja kūną ir mažina susikaupusias riebalų sankaupas. Taip pat toks aktyvumas geriną miego kokybę, padidina energijos lygį ir pagerina psichinę veiklą. Naudą jaučią netik kūnas, bet ir protas bei siela – tai svarbu kiekvienam individui.

Netaisyklingas mankštinimasis gali priversti prie rimtų patempimų, traumų, susižeidimų bei išvaržų. Todėl labai svarbu atpažinti taisyklingą pratimo techniką ir laikytis tinkamų metodų.

Žemiau jūs rasite patarimus ir rekomendacijas kaip mankštintis taisyklingai ypatingai su svoriais. Nesvarbu ar pratimų dėka jūs siekiate numesti svorio ar paprasčiausiai norite išlikti sveiki ir kupini jėgų – būtina gera pratimų technika.

Patarimai kaip treniruotis :

  • Saugokite ir nepersistenkite su nugara. Nugara yra viena  iš kūno vietų kurią galima lengvai pažeisti neteisingai atliekant pratimus. Ypatingai didelį dėmesį PRIVALOTE skirti nugaros apačiai, nes neteisingai atliekamų pratimų pasekmės būna skaudžios ir dažnai negrįžtamos  Nepertempkite, nugaros apačios, nedarykite staigių judesių bei stenkitės laikyti nugarą tiesiai atliekant įvairius pratimus, nesikūprinkite. Taip pat dauguma pradedančiųjų dirba su didesniais svoriais nei iš tikrųjų jiems priklausytų, šitaip tik dar labiau traumuojama nugara. Svarbu ne kiekybė o kokybė. Raumenims reikia laiko,kad adaptuotųsi prie krūvio – ypatingai jei iki tol nebuvo užsiimama panašia veikla. Taip pat turėkite omenyje, kad kuo stipresni jūsų pilvo preso raumenys, tuo didesnę apsaugą turi jūsų apatiniai nugaros raumenys.
  • Būkite švelnūs savo sanariams. Jei pažeisite sanarius, jų gyjimas gali užtrukti tikrai labai ilgai – o kartais ir visai nepagyti. Įsiklausykite į savo kūną: jei gelia sanarius, ypatingai kelėnų sanarius – mažinkite svorius su kuriais dirbate arba padarykite petrauką.
  • Naudokite kojas. Kai lenkiatės pasiimti sunkų daiktą, sulenkite kelius ir tiesia nugara paėmę daiktą stokitės. Šitaip sumažinsite krūvį nugarai bei ją apsaugosite nuo įtampos. Tas pats turėtų būti daroma kai treniruojamasi. Stenkitės mažiau naudoti nugaros raumenis keliant daiktus – labiau pajunkite į darbą kojų raumenis. Tai galioja betkokio tipo pratimams, įskaitant ir darbą su svoriais, taip pat nešant daiktus ar perkeliant juos į kitą vietą.
  • Kvėpuokite teisingai. Jūsų kvėpimas kūnui suteikia jėgų kurių taip reikia pratimams atlikti. Sulaikant kvėpimą ar kvepuojant nereguleriai pratimo metu jūs apsunkinate kraujo tekėjimą venose ir tuo pačiu tampa sunkiau sportuoti. Kvepuojant neteisingai – ar dar blogiau, sulaikant kvėpimą, ypatingai pratimo metu su svoriais – sukeliate didelį spaudimą širdžiai, plaučiams bei arterijoms.
  • Netreniruokite sužeistų kūno dalių. Nesvarbu koks jūs bebūtumėte atsargus, jūs vistiek galite patirti dar rimtesnį sužalojimą. Netreniruokite tos kūno dalies tol kol pilnai nėra išgyta, tai tik sudarys dar didesnių nemalonumų.
  • Apšilkite, prasitampykite ir “atvėskite” po treniruotės. Tai labai svarbūs jūsų treniruotės komponentai. Visada užtikrinkite,kad jūsų raumenys ir sanariai yra šilti prieš atliekant betkokį pratimą, atlikite tempimo pratimus apie 10-15 minučių. Kai baigiate sportuoti, sulėtinkite apsukas – ramiai pavaikštinėkite ir “atvėskite”, tam skirkite taip pat apie 10 minučių.

 
 

 
Riebalų degintojai padeda ir vyrams ir moterims

Riebalų degintojai, kas tai?

Riebalų degintojai tai papildai, kurių tikslas deginti riebalus pagerinti sveikatą ir išvaizdą. Daugelis žmonių naudoja įvairius riebalų degintojus, tiesiog, kaip kaip maisto papildus, norėdami greitai atsikratyti sav...
parašė Stanga.lt
0

 
 
Testosterono poveikis

Natūralūs testosterono skatintojai

Natūralūs testosterono skatintojai skirti tam, kad stimuliuotų tavo kūną gaminti daugiau testosterono tam, kad pagelbėtų raumenų augimui.Sužinok, daugiau apie testosteroną ir jo gaminimo skatinimą. Yra didelis sąra...
parašė Stanga.lt
1

 
 
Kaip atlitk iefektyvius pritūpimus?

Pritūpimų efektyvumas

Nauda jūsų kūnui darant pritūpimus Pritūpimai – tobulas pratimas kūno apatinei daliai ir kūno pagrindo raumenims treniruoti. Jei jie daromi reguliariai, galima sustangrinti šlaunis ir pagražinti sėdmenis. Šis prati...
parašė Stanga.lt
0

 

 
Chai aviziniai dribsniai

„Chai“ avižiniai dribsniai

  „Chai“ avižiniai dribsniai Maistinė informacija Kalorijų: 248kcal Riebalų: 6g Sočiųjų riebalų: 3g Nesočiųjų riebalų: 3g Natrio: 387mg Skaidulų: 5g Baltymų: 12g Cholesterol...
parašė Stanga.lt
0

 
 
raumens skaidulos

Raumenys ir raumenų skaidulų tipai

Kūno galūnės gali judėti, nes raumenys susitraukia ir jėgos veikiamas skeletas juda. Raumenis sudaro raumenų skaidulos, kurios savo ruožtu yra sudarytos iš mažesnių vienetų, vadinamų sarkomerais . Lentelėje žemi...
parašė Stanga.lt
0

 
 
Maksimalus pakartojimas

1 Maksimalus Pakartojimas (MP)

Dažnai, intensyvumo gairės jėgos treniruotėms, išreiškiamos procentais, nuo vieno pakartojimo su maksimaliu svoriu arba 1MP. 1MP yra didžiausia suma, svorio ar pasipriešinimo, su kuriuo kas nors gali padaryti vieną tam...
parašė Stanga.lt
0

 
0 Comments


Būk pirmas pakomentavęs!


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


 
Nemokamas Maisto Papildų Gidas
Įvesk savo el. pašto adresą ir gauk mūsų nemokamą el. knygą apie tai kaip išsirinkti būtent tau tinkančius maisto papildus!
MAN NERŪPI
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Nepraleisk šio šanso. Neturi laiko? Parsisiųsk dabar - paskaityk vėliau.
×
×
WordPress Popup Plugin
error: Content is protected !!